Adrasan tekne turu

AdrasanTekneTur.com ... Adrasan'da yaşam

Adrasan Suluada tekne turu

Adrasan’ın sağ tarafındaki içinde tatlısu kaynağı olan Suluadayı keşfedeceğiniz çok güzel bir tekne turu parkurudur.
Bu tekne turunda göreceğiniz yerler; Suluada kumsalı, Tatlısu kaynağı, mağara geçidi, Amerikan koyu, Adrasan Feneridir.

Sabah 10:30 gibi Adrasan iskelesinde bekleyen teknemize tüm misafirlerimiz geldikten sonra yola çıkıyoruz. Erhan Kaptan teknesinde inanılmaz keyifli müzikler çalar. Günün o saatine uygun sizi tatil atmosferine anında sokacak kaliteli müziklerle keyifli anlar başladı bile.

Güzel bir deniz yolculuğu yaparak doğru Suluadaya gidiyoruz. Suluada denmesinin sebebi bu adanın üzerinde şifalı olduğu böbrek taşlarını düşürdüğü rivayet edilen tatlısu kaynağı olması.  Adaya yaklaşırken dikkat edin adanın sudan çıkan silueti bir adam yüzüne benziyor. Adanın üstünde Hawai Bahama gibi kumsalları aratmayacak güzellikte harika sahilleri var. Turkuaz cam gibi denizi bembeyaz kumları ile bu sahilde yüzerken inanılmaz keyif alacaksınız.

P1060979Suluada sahili o kadar güzel ki nikah bile yapıldı burada, Erhan kaptanın kuzeni Eda bu kumsalda Atilla ile evlendi.  Bu nikah Suluadada yapılan ilk resmi nikahdır.

Sevgilileri uyarıyoruz burda gaza gelip evlenebilirsiniz aman dikkat 🙂

Suluadaya geldiğimizde önce Tatlısu kaynağının oraya teknemizle yanaşıp adaya çıkıyoruz ve bu buz gibi kaynak suyundan içip kovaya doldurarak birbirimize suluada şakaları yapabiliyoruz. Ay yapmaa demek serbest. Bu sıcaklarda bu buz gibi soğuk su ne kadar iyi geliyor öğreniyorsunuz.

Suluadanın diğer görülmesi gereken yeri mağara geçiti teknemizle buraya yaklaşıp burda tekne üstünden fotoğraflar çekiyoruz
Sonra Suluadanın diğer kumsalına teknemizi yanaştırıp yüzme ve serbest zaman molasından sonra kurt gibi acıkacağınızı çok iyi biliyoruz o yüzden siz oynarken zıplarken biz balıkları tavaya attık makarnayı salatayı hazırladık bile .

 

Öğlen yemeğinde nefis bir Çupra ya da Levrek balığı yanında makarna ya da dolma ve salata o kadar güzel gidecek ki tadına doyamayacaksınız tabağınıza biraz daha makarna salata isteyeceksiniz. Yemek bizden siz artık yanına soğuk bir meşrubat mı yoksa buzz gibi bir biramı içersiniz orası tamamen paşa gönlünüze kalmış.

Nefis bir öğlen yemeğinin ardından biraz kendinize gelip denize filan girdikten sonra Erhan Kaptanın toplanma çanı eşliğinde tekneye doluşup güzel müzikler eşliğinde diğer durağımız olan karşı kıyıdaki Amerikan koyuna yola çıkıyoruz.

Amerikan koyu bu rotada en uzak noktamız burada da kahkahalar eşliğinde eğlence ve yüzme molasından sonra çay ve bisküvi ikramımızla çocukluğunuzdan tatlar hatırlayacaksınız eminiz, keyifle çayınıza bandırdığınız yumuşamış bisküviyi düşürmeden ağzınıza atma derdinden başka bir derdiniz kalmayacak hayatta 😉 ohh üstünede çayı yudumladınız mı değmesinler keyfinize. Yapın çocukluğunuzu kimse size bakmıyor 🙂 aman bakarsa baksın nolcak zaten…
Şehir mi? çalışma hayatı mı? trafik mi? borç mu harç mı? daldırın bisküviyi çaya, cumburlop atlayın denize ne dert kalsın ne tasa…

Burdan da hafif hafif dönüş yoluna doğru eşsiz durağımız olan Adrasan Fener burnu yola çıkıyoruz.
Adrasan feneri burnuna  geldiğimizde kendinizi denize atmaktan alıkoyamayacağınız güzel bir koy. Bu koyun ucunda bulunan deniz feneri eskiden aktifmiş ve terkedilmiş kulübede eskiden yaşayan görevli varmış ama artık faal değil.

Adrasan fenerinde denizde yüzdükten sonra başka bir keyifli ikramımız daha var; Meyve tabağı.  Adrasan çevresinin doğasının güzelliklerini seyrederken meyvelerimizi yiyip bir taraftan ne iyi ettik de katıldık bu tekne turuna diyeceksiniz.

Yüzmeye dalmaya çıkmaya yemeye içmeye doyduktan akşamüstü oldu bile dönüş yoluna düşüyoruz. Adrasanın harika koyları ve çam kaplı dağlarını seyrederek kafamız boşalmış, vücudumuz yorulmuş, keyfimiz yerinde bir şekilde sahile ulaşıyoruz.

Hoşunuza gitti değil mi? Yine bekleriz.. Sizde zaten yine gelirsiniz. Ceneviz koyu turunda görüşmek üzere…

ERHAN KAPTAN
0537 278 21 09

erhankaptan-logo

Bir Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: