Adrasan tekne turu

AdrasanTekneTur.com ... Adrasan'da yaşam

Adrasan Ceneviz koyu tekne turu

Adrasan’ın sol tarafındaki Olimpos’a doğru olan koyları keşfedeceğiniz çok güzel bir tekne turu parkurudur.
Bu tekne turunda göreceğiniz yerler; Akseki, Tuzla, Pırasalı ada, Korsan koyu (Çoban Koyu), Sazak koyu ve Ceneviz koyudur.

 

Sabah 10:30 gibi Adrasan iskelesinde bekleyen teknemize tüm misafirlerimiz geldikten sonra yola çıkıyoruz. Erhan Kaptan teknesinde inanılmaz keyifli müzikler çalar. Günün o saatine uygun sizi tatil atmosferine anında sokacak kaliteli müziklerle keyifli anlar başladı bile.

İlk önce Akseki koyunda demirleyip burda yüzme molası veriyoruz. Akseki koyundan sonra Akdenizin muhteşem volkanik döküntü kayaları ile bezenmiş sahillerini ve yemyeşil ormanlarını ve masmavi pırıl pırıl denizi izleyerek Yarasalı mağaralar mevkine tekne ile yanaşıp tekne üstünde fotoğraf çekimi yapıyoruz. Bu yarık kayalıkların ve mağaranın yüksekliğinin ihtişamı sizi çok etkileyecek.

Sonrasında Pırasalı adanın yanından geçeceğiz. Pırasalı ada adını üstünde yetişen yabani pırasalardan almakta. Pırasalı adanın bir diğer özelliğide üstünde bu adada yaşayan Akkarınlı Ebabil kuşları olması. Bu kuşlar için Kumluca belediyesi tarafından geleneksel şenlik bile yapılmakta. Ebabil kuşunun en ilginç özelliği ise havada uçarken uyuyabilmesi evet yanlış okumadınız bu kuşlar normalde hiç yere inmiyor ve havada uçarken uyuyor. Ebabil kuşu sadece yavrulama döneminde yere iniyor ve bu adada yumurta yapıyor. Ebabil kuşu Kırlangıça çok benziyor ama daha iri bir kuş. Şansınız varsa Pırasalı ada kenarından geçerken ada üstünde çığlıklarla bu kuşların uçuşunu izleyebilirsiniz.

Pırasalı adadan sonraki durağımız Sazak koyu. Bu koy harika kumsalı ve tertemiz denizi ile çok beğeneceğiniz koylardan birisi. Bu koyda kayaları arasında kaynak suyuda var. Bu koyda da yüzme ve serbest zaman molasından sonra kurt gibi acıkacağınızı çok iyi biliyoruz o yüzden siz oynarken zıplarken biz balıkları tavaya attık makarnayı salatayı hazırladık bile .

adrasantekneturu-erhankaptan-20

Öğlen yemeğinde nefis bir Çupra ya da Levrek balığı yanında makarna ya da dolma ve salata o kadar güzel gidecek ki tadına doyamayacaksınız tabağınıza biraz daha makarna salata isteyeceksiniz. Yemek bizden siz artık yanına soğuk bir meşrubat mı yoksa buzz gibi bir biramı içersiniz orası tamamen paşa gönlünüze kalmış.
Nefis bir öğlen yemeğinin ardından biraz kendinize gelip denize filan girdikten sonra Erhan Kaptanın toplanma çanı eşliğinde tekneye doluşup güzel müzikler eşliğinde diğer durağımız olan Ceneviz koyuna yola çıkıyoruz.

Ceneviz koyu bu rotada en uzak noktamız burada size güzel bir sürprizimiz var 😉 güzelliğinize güzellik katacağız.
Bu koyun güzel kumsalı hemen derinleşmeyen sarı kumları haricinde bir özelliği de güzellik için sürülen bir çamur maskesi aktivitesi olmasıdır . Bu çamur maskesi sizi Afrodit kadar güzel yapar mı bilemeyiz ama çok eğleneceğiniz ve çamurla kaplanmış vücudunuz ile sadece dişleriniz ve gözlerinin görünerek çokça fotoğraf çektireceğiniz kesin 🙂

Kahkahalar eşliğinde eğlence ve yüzme molasından sonra çay ve bisküvi ikramımızla çocukluğunuzdan tatlar hatırlayacaksınız eminiz, keyifle çayınıza bandırdığınız yumuşamış bisküviyi düşürmeden ağzınıza atma derdinden başka bir derdiniz kalmayacak hayatta 😉 ohh üstünede çayı yudumladınız mı değmesinler keyfinize.
Şehir mi? çalışma hayatı mı? trafik mi? borç mu harç mı? daldırın bisküviyi çaya, cumburlop atlayın denize ne dert kalsın ne tasa…

Burdan da hafif hafif dönüş yoluna doğru eşsiz durağımız olan Korsan koyuna yola çıkıyoruz.
Korsan koyuna geldiğimizde göreceksiniz ki kayaların ve yemyeşil çam ağaçları arasında tertemiz bir deniz harika görüntüsü ile sütliman bir koy. Bu koy o kadar temiz ve güzel bir yerdir ki bazen biraz açığında Kılıç balıkları bile görülebiliyor. Sakın korkmayın Kılıç balıkları asla insanlara çok yaklaşmaz ve kesinlikle zararı yoktur.
Korsan koyunda nefis bir denizde yüzdükten sonra başka bir keyifli ikramımız daha var; Meyve tabağı. Korsan koyunun güzelliklerini seyrederek meyvelerimizi yedikten sonra, yüzmeye dalmaya çıkmaya doyduktan akşamüstü sonra dönüş yoluna düşüyoruz. Adrasanın harika koyları ve çam kaplı dağlarını seyrederek kafamız boşalmış, vücudumuz yorulmuş, keyfimiz yerinde bir şekilde sahile ulaşıyoruz.

Hoşunuza gitti değil mi? Yine bekleriz.. Sizde zaten yine gelirsiniz. Suluada turunda görüşmek üzere

ERHAN KAPTAN
0537 278 21 09

erhankaptan-logo

Bir Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: